Memiş Usta Balık Restaurant | KONYA

Hakkımızda

Lezzetlerin arkasindaki sır

Memiş Usta Kimdir?

Damak tadınıza uygun taze lezzetler...

Konya Yazır mahallesi’nde hizmet veren balık, ızgara ve ekmek arası yanı sıra salata, talı, meze ve güzel arasıcaklar ile steril ortamda ve ayrı ayrı mutfakları ile Memiş usta tarafından hazırlanarak tam bir ziyafet tatmanızı sağlayacak. Güler yüzlü hizmet ile keyifli yemek saatlerinde kendinizi özel hissedeceksiniz.

  • Onlarca Çeşit Balık ve Deniz Ürünü
  • Daima En Tazesi

1970 Konya doğumlu, 1993 yılında yurtdışına giderek, Türk Mutfağı yanı sıra, Alman Mutfağı, İtalyan Mutfağı ve Tayland Mutfağı eğitimlerini almıştır.

 

Neden balık? Denilirse, Akdeniz bölgesinde Türk Mutfağı eğitiminin üstüne Asya Mutfağı olan eğitimde bol balık çeşitinin özellikleri ve teknikleri ile beraber Almanya (Konstanz,Radolfzell,Münih), Hollanda ( Amsterdam), Fransa (Paris), İtalya (Venedik) ve Avusturya (Viyana ‘nın) nezih mekanlarında usta ve şef olarak hizmet vermiştir.

 

2008 yılında Türkiye’ye dönerek Konya’da bir restoran da 2010 yılına kadar ustalık yapmıştır. Daha sonra Bosna Oval çarşı’da açtığı Memiş Usta Balıkevi ile Konya halkına, balık hizmeti ile devam ederek, 2016 yılında Yazır mahallesi Tenis Kortu Restoran binasın’da 2. şube daha açmış, 420 kişilik salonu ile Konya’ya lüks ve nezih bir restoran hizmetini başlatmış olup halen devam etmektedir.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.

Tamam